Wydarzenia 3ROPE‎ > ‎

Półkolonia 3ROPE

opublikowane: 2 sie 2012, 11:28 przez Pawel K   [ zaktualizowane 2 sie 2012, 11:53 ]
Między 23 a 28 lipca 2012 organizowaliśmy pierwszą, w historii naszej fundacji, półkolonię. Środki finansowe pozyskaliśmy z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, natomiast uczestnikami były dzieci z krakowskiego MOPS.

Cały tydzień był jednym z najbardziej intensywnych okresów w naszym życiu. Każdy dzień był wypełniony różnymi ciekawymi projektami zgodnie z naszym ogólnym planem uzgodnionym z MOPS i FIO.

Rodzice mogli przyprowadzać swoje pociechy już od 7:30. Główne zajęcia zaczynały się ok 9:00 i trwały do ok 17:00; dzieci mogły zostać z nami jeszcze do ok 19:30.
W sumie mieliśmy 30 podopiecznych podzielonych na starszych i młodszych. Na każdą grupę przypadało 7 opiekunów. W ostatnim dniu, w sobotę, zorganizowaliśmy podsumowanie półkolonii, na które zaprosiliśmy rodziców i opiekunów naszych dzieci.

Czasem jest tak, że w ogniu różnych obowiązków i zajęć może nam umknąć główny cel, dla którego robimy to, co robimy. Codziennie staraliśmy sobie uświadamiać naszą odpowiedzialność i pokazywać w praktycznym życiu jak może i powinno wyglądać Chrześcijaństwo i życie dla Boga.
Wierzymy, że nasi podopieczni byli w stanie to zobaczyć. Dla nas samych, półkolonia była niesamowitym czasem wspólnej pracy, wysiłków, polegania na sobie i Panu.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego projektu. Jesteśmy przede wszystkim wdzięczni Bogu za jego pomoc i błogosławieństwo.


Trochę więcej szczegółów na temat projektu półkolonii można znaleźć na jego stronie.

Zapraszamy również do galerii zdjęć z każdego dnia.