Wydarzenia 3ROPE‎ > ‎

Półkolonia 3ROPE, 19-23.08.2013

opublikowane: 11 wrz 2013, 02:57 przez Pawel K   [ zaktualizowane 11 wrz 2013, 03:00 ]
Od 19 do 23 sierpnia, odbyła się bardzo udana akcja dla dzieci z osiedla Krowodrza Górka, jak i naszych stałych bywalców ze świetlicy.

By opowiedzieć jak przebiegły nasze zajęcia najlepiej zacząć od dzieciaków. Każdego dnia było ich coraz więcej i chociaż środa była dość chłodna nie rezygnowali by spędzić z nami czas. Pierwszego dnie było 12 dzieci a ostatniego blisko 30. Nasze zajęcia zaczynały się od 9 a już o 8 było kilku chłopaków, którzy chcieli mieć pewność że będą pierwsi. Dawid, Bodzio i Sebastian byli na każdym dniu, bardzo dumni z siebie tworzyli część grupy Niebieskiej. Mała Ania i jej koleżanki to grupa Czerwona. Dobrze też wspomnieć o Szymku który był najstarszym uczestnikiem day camp'u a nie opuścił żadnego dnia. Patrząc na uśmiechnięte buzie i radość jesteśmy przekonani, że mieliśmy razem doby czas.

Przez rozmaite stacje i aktywności mogliśmy się podzielić ewangelią z wieloma dziećmi. Bóg miał swoją rękę nad nami i w niezwykły sposób kontrolowała pogodę. Chociaż trzy dni były deszczowe, to przez cały czas zajęć nie padało i mogliśmy zawsze przeprowadzić cały program z dziećmi. Natomiast kolejne dwa dni były pełne słońca.

Zwierzęta które pomagały nam poznać ciekawe historie biblijne to Pszczoła, Lew, Wąż, Owca i Ptak. Tematycznie do historii odbywały się zajęcia plastyczne, a na stacji "werset" cała historia została skrócona do jednego Biblijnego wersetu. Mateusz, który był odpowiedzialny za język angielski nawet przygotowała zabawy i słownictwo zgodnie z tematem. Sporty prowadzone przez Arka dały okazję dzieciom trochę się wyszaleć.

Każde spotkanie zaczynało i kończyło się wspólnym czasem śpiewania i zabaw. Dzieciaki miały okazję zdobyć cukierki przy każdej dobrej odpowiedzi, a nie zawsze pytanie były łatwe, nauczyły się nowych piosenek i gier. Mamy nadziej, że wszyscy jeszcze nie raz się spotkamy na świetlicy prowadzonej przez Paulinę lub grupie młodzieżowej Mikołaja, której zajęcia odbywają się w Kościele Betel.