Nasze projekty

Większość decyzji, które zaważa na naszym późniejszym życiu podejmujemy jako ludzie młodzi. Zwykle w tym wieku decydujemy się na zawarcie związku małżeńskiego, wybieramy studia czy też planujemy charakter naszej przyszłej kariery zawodowej.
Przeważnie osoby, które poznały Chrustusa jako swojego osobistego zbawiciela zrobiły to w młodym wieku. Dlatego w 3ROPE koncentrujemy nasze wysiłki na tym, aby dotrzeć z Ewangelią do jak największej ilości młodzieży i dzieci. Młodość, bowiem, to najlepszy czas na podjęcie tej najważniejszej w życiu każdego człowieka decyzji. Od niej zależy nasza przyszłość; przyszłość w tym i przyszłym życiu.

Dzieci

Naszym pierwszym projektem realizowanym dla dzieci jest inicjatywa, którą nazwaliśmy "przedszkolem". Mamy już za sobą “pierwszą edycję” i pierwsze doświadczenia.
Wszystko zaczęło się od potrzeby rodzin w naszym kościele. Rodzice chcą od czasu do czasu “odpocząć” od dzieci i wyjść na randkę; spędzić troche czasu w restauracji, kinie czy teatrze. W jeden z piątkowych wieczorów zorganizowaliśmy więc kilkugodzinną opiekę nad dziećmi. Były gry, zabawy, mnóstwo śmiechu i fajne wspomnienia.

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego "przedszkola". Jego kolejna edycja została zaplanowana na początek 2010 roku.

Młodzież

W Krakowie, podobnie jak w ielu innych miastach, jest wiele młodzieży, która z różnych powodów nie może liczyć na wakacyjne obozy i wojaże. Podczas gdy ich równieśnicy spędzają czas poza miastem, oni zostają i starają się coś ze sobą zrobić i jakoś wypełnić nadmiar wolnego czsu. To "jakoś" bardzo często wychodzi niezbyt ciekawie.
Chcemy im zaproponować dobrą alternatywę. Nasza inicjatywa półkolonii skierowana jest właśnie do nich. Organizujemy zajęcia sportowe, gry i zabawy a potem dzielimy się tym, co Bóg zrobił w naszym życiu i co pragnie zrobić też dla nich.

Studenci

Akademik 3ROPE

Liczba chrześcijańskich studentów, którzy przyjeżdżają uczyć się w Krakowie wzrasta z roku na rok. Dla wielu z nich będzie to pierwszy krok w stronę samodzielnego życia. Większość czasu będą spędzać poza domem a sytuacja finansowa wielu z nich nie pozwoli im na częste powroty.
Tak narodził się pomysł “akademika 3ROPE” – miejsca, w którym można będzię zakwaterować w dobrych warunkach kilkunastu studentów. Będą być może daleko od domu, ale za to razem z innymi Chrześcijanami, nie pozbawieni społeczności lokalnego kościoła.
Nasz "akademik" nie jest po prostu kolejną stancją. Mamy konktretny cel, który chcemy za jego pomocą realizować. Chcemy mianowicie zaoferować naszym studentom możliwość wykorzystania talentów, które drzemią w każdym i każdej z nich. Projekty, o których tu mówimy, wymagają wiele pracy. Nasi studenci już dzisiaj są zaangażowani w każdy z nich.

Jeżeli planujesz studiować w Krakowie, być może zainteresuje Cię pomysł naszego "akademika". Jeżeli tak, napisz do nas lub skorzystaj z formularza; podeślemy Ci więcej informacji.

Studium “podstawy wiary”

Nie można liczyć na to, że budynek będzie prosty jeżeli jego fundament nie jest położony poprawnie. Brak prawidłowego fundamentu to dosyć częsta przyczyna porażek i frustracji w życiu każdego Chrześcijanina. Starając się zaadresować tę potrzebę opracowaliśmy ciekawe studium tematyczne, które przerabiamy wykorzystując "zasadę potrójnego sznura".
Chcemy również aby osoby, które je zakończą były w stanie poprowadzić takie studium dla naszych nowych członków.
Zapraszamy do przeglądnięcia wersji demonstracyjnen studium.